مرجع نرم افزار ایرانیان
دانلود نرم افزار های جدید,اس ام اس ,فیلم,تكست رپ,جاوااسكریپ,اسكریپت,cms,قالب وبلاگ,قالب سایت
گروه طراحی قالب من خانه ایرانیان گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


برای تبادل لینك آماده هستیم
این سایت تنها برای اطلاع رسانی و آموزش تهیه گردیده است و هیچگونه مسئولیتی در قبال چگونگی استفاده از اطلاعات مندرج در این سایت برعهده نخواهند داشت.

مدیر وبلاگ : محمد
نظرسنجی
چه مطالبی دوست دارید ؟


http://raminaryanpur.blog.com/files/2010/02/iran-flag.jpg
نوع مطلب :
برچسب ها : iran flag،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 30 مرداد 1390
پیشینه ی تاریخی کاربرد نام خلیج فارس
در نوشتار حاضر تلاش خواهد شد با تكیه بر شماری از منابع و كتب تاریخی به گونه ای مختصر و موجز پیشینه تاریخی كاربرد نام « خلیج فارس» برای آبراه بسیار مهم و استراتژیك خلیج فارس مورد بررسی، بازكاوی و یادآوری قرار گیرد.

تا قبل از ورود آریاییان به فلات ایران در منابع آسوری از خلیج فارس با عنوان « نارمرتو Narmarratu» نام برده شده است كه به معنای رود و یا آبراه تلخ است و این قدیمی ترین عنوانی است كه بر خلیج فارس داده شده است.

در كتیبه ای از داریوش بزرگ شاه هخامنشی واژه یا عبارت « درایه تیه هچا پارسه آئی تی Draya tya hacha Parsa aity» بر آبراه خلیج فارس اطلاق شده است كه معنای آن « دریایی كه از پارس می رود» است.

فلاویوس آریانوس (Flavius Arrianus) مورخ یونانی كه در قرن دوم میلادی می زیسته است در كتابش آنابازیس برای نام خلیج فارس واژه « پرسیكون كاای تاس Persikon Kaitas» را به كار می برد كه معنا و مفهوم آن قرابت نزدیكی با عبارت « خلیج فارس» دارد.

« استرابون Strabon» جغرافی دان معروف یونانی هم كه در نیمه قرن اول میلادی زندگی می*كرد در كتاب خود مكرراً از همین واژه برای معرفی خلیج فارس بهره برده و به ویژه تصریح می كند كه اعراب ب93ین دریای سرخ و خلیج فارس (پرسیكون كا ای تاس) روزگار می گذرانند.

كلودیوس پتوله ما اوس (Claudius Ptalemaeus) معروف و مشهور به بطلمیوس بزرگترین جغرافیادانان عالم در قرون اولیه پس از میلاد در قرن دوم میلادی از آبراه خلیج فارس تحت نام « پرسیكوس سینوس Persicus Sinus» ذكر كرده است كه دقیقاً به مفهوم « خلیج فارس» است. در برخی منابع لاتین این واژه به صورت سینوس پرسیكوس و « ماره پرسیكوم Mare Persicum» هم ذكر شده است كه معنای عبارت اخیر دریای پارس است.

لازم به یادآوری است كه در بسیاری از زبانهای زنده دنیا نیز همین واژه سینوس پرسیكوس برای معرفی نام خلیج فارس وارد شده است. چنانكه در زبانهای : فرانسه به صورت : Golfe Persique؛ .6انگلیسی Persian Gulf؛ آلمانی Persischer Golf؛ ایتالیایی Golfo Persico؛ روسی Persidskizaliv؛ ژاپونی Perusha Wan؛ و تركی Farsi Korfozi ثبت شده است.

كوین توس كورتیوس روفوس (Quintus Curtius Rufus) مورخ رومی هم در قرن اول میلادی نام لاتین « آكوارم پرسیكو Aquarum Persico» را برای نام خلیج فارس به كار برده است كه به معنای آبگیر پارس است.

در منابع تاریخی و جغرافیایی دوره اسلامی نیز به طور مكرر برای شناسایی و معرفی آبراه خلیج فارس از واژه ها و عبارات « بحر فارس ـ البحر الفارسی ـ الخلیج الفارس ـ خلیج فارس» استفاده شده است.

ابوبكر احمد بن محمدبن اسحاق بن ابراهیم الهمدانی مشهور و معروف به ابن الفقیه در اثر جغرافیایی اش مختصر كتاب البلدان كه در سال 279ق تألیف شده است درباره خلیج فارس چنین آورده است : « و اعلم ان بحر فارس و الهندهما بحر واحد لاتصال احدهما بالاخر. یعنی : بدان كه دریای پارس و هند از برای پیوستگی به یكدیگر هر دو یك دریا هستند.»

ابوعلی احمدبن عمر بن رسته در كتابش الاعلاق النفیسه و در سال 290ق درباره خلیج فارس چنین نوشته است :
« فاما البحر الهندی یخرج منه خلیج الی ناحیه فارس یسمی الخلیج فارس ... و بین هذین الخلیجین (یعنی خلیج احمر و خلیج فارس) ارض الحجاز و الیمن و سایر بلاد العرب. یعنی : اما دریای هند، از آن خلیجی به سوی ناحیت پارس بیرون آید كه خلیج فارس نام دارد... و بین این دو خلیج یعنی خلیج احمر و خلیج پارس سرزمین حجاز و یمن و دیگر بلاد عرب واقع است.

ابوالقاسم عبیدالله بن عبدالله بن احمد بن خرداد به خراسانی (وفات 300ق) در كتاب خود المسالك و الممالك در این باره می نویسد: « گروهی از این رودها به سوی بصره و گروهی به سوی مذار [شهری بین واسط و بصره] روانند و سپس همه آنها به دریای پارس می ریزند.»

بزرگ بن شهریار الناخذاه هرمزی (ناوخدای هرمزی) در كتابش عجایب الهند بر و بحر و جزایره كه در سال 342ق آن را تألیف كرده است از واژه « بحر فارس» برای معرفی خلیج فارس بهره برده است. ابواسحاق ابراهیم بن محمد الفارسی الاصطخری (وفات 346ق) هم در كتاب خود مسالك الممالك از همین عبارت « بحر فارس» برای معرفی نام خلیج فارس استفاده می كند. مورخ نامدار ابوالحسن علی بن الحسین بن علی مسعودی (وفات 346ق) نیز در اثرش « مروج الذهب و معادن جوهر» در ذكر خلیج فارس عبارت « بحر فارس» را به كار برده است. مسعودی در كتاب دیگرش « التنبیه و الاشراف» هم واژه « البحر الفارسی» را برای شناساندن خلیج فارس به كار گرفته است.

ابوریحان محمد بن احمد البیرونی الخوارزمی (وفات 440ق) نیز در آثار خود واژه های « دریای پارس ـ خلیج پارس ـ بحر پارس» را برای معرفی خلیج فارس ذكر كرده است.

ابن حوقل در اثرش « صورﺓ الارض» و بشاری در كتابش احسن التقاسیم فی معرفه الاقالیم كه به ترتیب در سالهای 367ق و 375ق تألیف شدهاند، واژه « بحر فارس» را به جای خلیج فارس به كار برده اند در كتاب « حدودالعالم من المشرق الی المغرب» هم در معرفی خلیج فارس از عبارت « خلیج فارس» بهره گرفته شده است.

محمد بن نجیب بكیران در كتابش جهان نامه؛ ابن البلخی در كتابش فارسنامه؛ شرف الزمان طاهر مروزی در اثرش طبایع الحیوان؛ ابوعبدالله محمد بن عبدالله بن ادریس در كتاب نزهه المشتاق فی اختراق الآفاق؛ شهاب الدین ابوعبدالله یاقوت بن عبدالله حموی رومی در كتاب مشهورش معجم البلدان؛ ابوعبدالله زكریا بن محمد بن محمود قزوینی در كتاب آثارالباقیه و اخبارالعباد؛ در كتاب عجائب المخلوقات و غرایب الموجودات؛ ابوالفداء در كتاب تقویم البلدان؛ و شمس الدین ابوعبدالله محمد بن ابی طالب الانصاری الدمشقی الصوفی در كتابش نخبة الدهر فی عجایب البر و البحر به ترتیب واژه ها و عبارات : « بحر پارس - دریای پارس (و هم بحر پارس) ـ الخلیج الفارسی ـ بحر فارس ـ دریای پارس (و هم بحر فارس) ـ دریای پارس ـ بحر فارس ( و دریای پارس) ـ بحر فارس و بحر الفارسی (و بحر فارس)» را در معرفی و ذكر خلیج فارس به كار برده*اند.

این عبارات و واژه ها به طور مكرر طی قرون پنجم تا یازدهم قمری در كتب و منابع تاریخی و جغرافیایی زیر نیز ذكر شده است : شهاب الدین احمد بن عبدالوهاب بن محمد النویری در كتاب نهایت الادب فی فنون العرب؛ حمدالله ابی بكر مستوفی در كتاب نزهه القلوب؛ ابوحفص زین الدین عمر بن مظفر معروف به ابن الوردی در كتاب حزیدة العجائب و فریدة الغرایب؛ ابن بطوطه در كتاب خود تحفه النظار فی غرائب الامصار و عجائب الاسفار؛ ابوالقاسم محمد بن حوقل در كتاب صورةالارض؛ و كتاب صبح الاعشی فی كتابه الانشاء نوشته احمد بن علی بن احمد القلقشندی.

همچنین مصطفی بن عبدالله كاتب چلبی فلسطینی معروف و مشهور به حاجی خلیفه (وفات 1067ق) صاحب كتاب كشف الظنون در كتاب دیگرش جهان نما در توصیف خلیج فارس آورده است : [ترجمه از زبان تركی است] « دریای پارس ـ به این دریا سینوس پرسیقوس می گویند یعنی خلیج فارس به مناسبت اینكه در مشرق آن فارس واقع است بدان نسبت داده می شود و آن را ماره پرسیقوم (دریای پارس) نیز می گویند.»

در جلد هفتم دایرة المعارف البستانی نیز كه در سال 1883م به چاپ رسیده است برای معرفی خلیج فارس از واژه « الخلیج العجمی» استفاده شده است.

منبع: partizan_g.mihanblog.comنقشه های خلیج فارس
 

 

نوع مطلب : اخبارسایت، 
برچسب ها : پیشینه ی تاریخی کاربرد نام خلیج فارس، خلیج فارس در گذر زمان، خلیج فارس،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 30 مرداد 1390

 

Internet Download Manager یكی از قدرتمند ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود میباشد. شتاب دهنده دانلود این دانلو منیجر یكی از بی رغیب ترین ها میباشد. كه با آن شما میتوانید با سرعت فوق العاده بالا و با سرعتی باورنكردی از اینترنت دانلود كنید. شما با این نرم افزار با تمامی مروگر ها و تمامی سیستم عاملهای موجود سازگاری كامل را دارد و شما میتوانید با نصب این دانلود منیجر به راحتی از سایتهای YouTube, Google Video, MySpaceTV به راحتی بدون نیاز به نرم افزار خاص در این زمینه دانلود كنید. این نرم افزار میتوانید سرعت دانلود را تا %500 افزایش می دهد. بر خلاف دیگر دانلود منیجر ها که قبل از شروع به دانلود فایل ها را قطعه قطعه می کنند IDM در هنگام دانلود و بسته به سرعت اینترنت یا ... File ها را قطعه قطعه کرده و دانلود می کند که این عمل باعث بهبود سرعت دانلود و دریافت File خواهد شد از ویژگی های این نرم افزار می توان به ظاهری ساده، پشتیبانی از اکثر مرور گرهای محبوب، نصب آسان،  قابلیت ادامه یافتن دانلود بعد از قطع اتصال از اینترنت، زمانبدنی دانلود ها و ... اشاره کرد.برنامه های مدیریت دانلود یكی از ابزار مهم اینترنتی برای ما كاریران ایرانی میباشد بیشتر قریب به اتفاق ما كاربران اینترنت از اینترنت دیال آپ برای اتصال شدن به اینترنت استفاده میكنیم و برای دانلود فایلهای حجیم یه یك دانلود منیجر خوب احتیاج داریم كه فایلهای دانلود ما را تكه تكه كرده و به بخشهای كوچك تقسیم كرده تا سرعت دانلود فایلها بیشتر شود. چنانچه در هنگام دانلود فایل اینترنت شما قطع گردد و یا مشكلی برای دانلود فایل بوجود آید. این امكان را دارید كه ادامه دانلود را انجام دهید. و فایل دانلود شده شما از میان نمی رود اگر شما بدون یك برنامه مدیریت دانلود این كار را انجام دهید مجبور خواهید شد فایل را از ابتدا دانلود كنید. با استفاده از این نرم افزار شما میتوانی به راحتی سرعت دانلود فایل و مقدار دانلود شده و زمان باقی مانده خود را مشاهده نمایید. این نرم افزار با بهینه سازی سرعت دانلود شما میتوانید در هنگام دانلود كردن فایل به مشاهده سایتهای اینترنتی خود بپردازید و این نرم افزار به صورت هوشمند از سرعت خود كاسته و دوباره با سرعت بالا به دانلود فایل میپردازد تا شما بتوانید از گشت و گذار در اینترنت لذت كافی را درهنگام دانلود ببرید.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Internet Download Manager v6.07 Build 3:  
- سازگاری با انواع مرورگرهای اینترنت اکسپلورر، نت اسکیپ، اپرا MSN Explorer,AOL,Mozilla,Mozilla Firefox, Mozill Firebird,Avant Browser,MyIE2 و دیگر مرورگر های محبوب برای اجرا نمودن خودکار برنامه به منظور مدیریت دانلود فایلها
- قابلیت ادامه دانلود های نیمه تمام از جایی که ارتباط اینترنتی شما بنا به دلایلی قطع شده است
- دانلود فایل های ویدیویی FLV از سایت های YouTube, Google Video, و MySpaceTV
- پشتیبانی از انواع پروکسی سرورها مانند Microsoft ISA, FTP proxy servers 
- نصب سریع و آسان نرم افزار
- ویژگی Speed Limiter برای محدود کردن سرعت دانلود یک فایل مشخص
- توانایی دسته بندی فایل ها با توجه به سلیقه شخصی
- بهبود رابط کاربری نگارش جدید برنامه
- ویروس یابی انواع و اقسام فایل های دانلود شده
- قابلیت کشیدن و رها کردن - Drag & Drop لینک ها 
- پشتیبانی از فایل های ZIP و اجرای آنها بعد از دانلود
- پشتیبانی کامل از ویندوز های Xp/2000/2003/Vista 
- پشتیبانی از پروتکل های HTTP, FTP, MMS و HTTPS
- جلوگیری از دانلود فایل های تکراری که قبلا دانلود شده اند
- افزایش پنج برابری سرعت دانلود بر اساس جدیدترین تکنیک ها
- پشتیبانی از اکثر زبان های زنده دنیا از جمله زبان شیرین فارسی
- سازگاری كامل با تمامی مرورگرهای وب
- بهبود سرعت دانلود و پشتیبانی كامل از ویندوز ویستا و ویندوز محبوب 7
- و ...

 طریقه فعالسازی : قبل از  نصب نرم افزار اتصال اینترنت خود را قطع نمایید و سپس اقدام به نصب نرم افزار كنید. لازم به ذكر است در مرحله آخر می بایستی تیك مربوط به اجرای برنامه را برداشته تا برنامه اجرا نگردد. در صورتی كه برنامه به صورت خودكار اجرا شد. از محیط نرم افزار خارج شوید، لازم به ذكر است در برخی از برنامه ها نرم افزار مورد نظر به صورت كامل بسته نشده و آیكون آن در نوار وظیفه شما نمایان می شود و شما می بایستی با کلیک راست كردن بر روی آیکون برنامه و انتخاب گزینه ی Exit یا Quit برنامه را از حالت اجرا خارج نمایید.


- محتویات پوشه Patch را در محل نصب نرم افزار كپی نمایید و سپس فایل Patch.exe را اجرا كرده و بر روی گزینه Patch کلیک کنید تا نرم افزار شما به صورت كامل كرك شود. حالا میتوانید بدون محدودیت از نرم افزار استفاده نمایید.

- همچنین می توانید فایل Patch2.exe را در محل نصب نرم افزار کپی کرده و پس از اجرا برروی Patch Server Check کلیک کنید ؛ سپس نرم افزار را اجرا کرده و سریال نامبر موجود را با نام ، نام خانوادگی و ایمیل دلخواه وارد نرم افزار کرده و اقدام به کرک کردن نمائید.

 

سفارش خرید محصول
قیمت: 27.000 هزار تومان
دانلود نرم افزار با لینک مستقیم - 4.77 مگابایت
پسورد فایل: www.mihansoftware.com
بحث پیرامون این مطلب در انجمن

دانلود فارسی ساز برنامه
تصویری از محیط برنامه
سایت سازنده

نمایندگی رسمی اینترنت دانلود منیجر
منبع

Shareنوع مطلب : Internet related، 
برچسب ها : انلود برنامه مدیریت دانلود سریع، دانلود برنامه مدیریت دانلود، دانلود برنامه مدیریت دانلود برای اپرا، دانلود برنامه مدیریت دانلود برای فایرفاکس، دانلود دانلود کامل یک سایت، دانلود قویترین برنامه دانلود، دانلود مدیریت دانلود، دانلود افزایش سرعت تا 5 برابر،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 24 مرداد 1390

 

 به روز رسانی بسته های امنیتی یکی از مهم ترین مواردی است که باید در انتخاب و استفاده آنتی ویروس ها بدان اهمیت ویژه ای داده شود. وقتی کاربر می تواند نهایت امنیت را در سیستم خود تامین کند که همیشه بسته امنیتی به روز شده ای داشته باشد تا با استفاده از آن و البته بانک اطلاعاتی که از آخرین فایل های مخرب وجود دارد سیستم را در مقابل حملات مخرب بیمه کند. به روزرسانی ها امروزه به تو دو صورت رواج یافته است. به صورت آنلاین که متداول ترین راه ممکن است اما برای بسیاری از کاربران انجام این کار شاید تا حدودی ملال آور باشد چرا که حداقل برای آنتی ویروس هایی نظیر Eset NOD32  یا Kaspersky برای مرتبه اول حتی با سرعت ها نسبتا بالا هم حداقل 1 تا 2 ساعت لازم است تا به روز رسانی انجام شود. این در حالی است که کاربر اگر بخواهد همین کار را برروی چند سیستم هم اعمال کند به شدت زمان گیر است اما راه دیگری وجود دارد که به روز رسانی به صورت آفلاین است. این کار بسیار مفید است ؛ برای مثال وقتی کاربر آخرین فایل های به روز رسانی شده را دریافت کرده و آنتی ویروس را به صورت آفلاین به روز می نماید علاوه بر این که سرعت بسیار بالایی هم دارد برای مرتبه ها بعد به روز رسانی فوق العاده سریع و آسان می شود و البته می توان همین فایل آبدیت آفلاین را برروی بی نهایت سیستم هم اعمال کرد. البته گاهی هم نقش مهمی در از بین نرفتن سریال نامبرها و کرک ها دارد. ما هم قصد داریم از این پس فایل های آفلاین بسته های امنیتی معروفی نظیر NOD32 و Kaspersky را هر چند وقت یک بار به روز کنیم تا کاربران بتوانند به صورت آفلاین و البته بسیار سریع کار به روز رسانی را انجام دهند. این بار آخرین به روزرسانی نرم افزار امنیتی معروف Eset NOD32 را قرار داده ایم تا شما کاربرانی که ازاین بسته استفاده می کنید بتوانید از قابلیت های این نوع به روزرسانی استفاده کنید.ادامه مطلب


نوع مطلب : Serial&Keys&update، 
برچسب ها : نود32، آپدیت آفلاین نود32، دانلود آنتی ویروس نود32، Update Eset Nod32 offline، آفلاین آنتی ویروس، آپدیت آنتی ویروس، یوزر و پسورد نود32، به روز رسانی نود32، username nod32، nod32،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 24 مرداد 1390
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای مرجع نرم افزار ایرانیان محفوظ استآریان پیامک

{headers} ارائه دهنده خدمات پیامک. شامل پیامک برند، پیامک منطقه ای، پیامک انبوه و آریان پیامک | پنل اس ام اس آریان پیامک | پنل اس ام اس » پنل اس ام اس

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic